Quantum redactiones paginae "Deminutivum Latinum" differant
Content deleted Content added
→Stirpes in -ul- exeuntes: cistula + capsula |
|||
Linea 299:
| rowspan=2 style="border-right:2px solid grey;" | -R(UL)- || murmur || <s>murmurul-um</s> || || murmurill-um
|- style="background:#efefef;"
| turtur || <s>turturul-a</s> || ||
|- style="background:#efefef; border-top:2px solid grey;"
| rowspan=
|- style="background:#efefef;" | pūsus || <s>pūsul-us</s> || || p'''ŭ'''sill-us |- style="background:#efefef; border-top:2px solid grey;"
| rowspan=
|- style="background:#efefef;"
| - || catul-us/-a || catell-us/-a ||
|- style="background:#efefef;"
| cist-a || cistul-a || cistell-a ||
|- style="background:#efefef;"
| pūtus || <s>pūtul-us</s> || || p'''ŭ'''till-us
|